Давайте розберемося, які ділянки автомобіля необхідно чистити, відновлювати та захищати кожен сезон, щоб запобігти утворенню плям, окисленню та незворотним ушкодженням автомобіля як усередині, так і зовні.
З цієї статті ви дізнаєтесь:
При зміні сезону природа по-різному взаємодіє з кузовом та лакофарбовим покриттям Вашого автомобіля. Наприклад, влітку на ЛКП (лако-фарбове покриття) впливають шкідливі ультрафіолетові промені. Восени та навесні - дощі та пил, взимку - сіль та бруд від снігових доріг +морози та обмерзання кузова.
Все це вносить свої корективи у підходи до догляду за кузовом та салоном у різну пору року. Наприклад, у теплий сезон Ви можете без особливих проблем зайнятися глибоким очищенням кузова, поліруванням, хімчисткою. Взимку це можна робити в боксі або гаражі, але швидко висушити сидіння після хімчистки не вийде, не вийде і після миття оновлювати блиск рідким воском. Не наносити ж його на засніжений чи зледенілий автомобіль?
Ми склали список кроків, які Ви можете робити кожну зиму, весну, літо та осінь, щоб ваш автомобіль залишався у чудовій формі. Просто дотримуйтесь цього чек-листа, щоб ваша машина залишалася красивою протягом усього року!
Сніг і літ починають танути, теплішає. Весна – ідеальний час, щоб відновити свій автомобіль після холодних зимових місяців та підготувати його до майбутньої теплої погоди. З потеплінням всі перевзуються на літню гуму, як правило, на красивіших дисках і, звичайно ж, хочуть, щоб машина радувала око щодня. Як і дівчата, що зняли свій теплий одяг, у міських парках.
Весна – час чистоти. І хоча у нас не особливо холодні зими, вони бруду на дорогах у холодну пору року вистачає. І намагатися утримувати машину в чистоті взимку часто практично неможливо. Тільки помил, - завтра знову треба на мийку. Саме тому по-справжньому машини миють саме із потеплінням.
Весна - саме час для ретельного і глибокого очищення кузова, вже в'єдного бруду, глибоких грязьових плям, шару дорожньої солі, які залишила після себе зима. Все це залишається не тільки на кузові, а й в арках дверей, на днищі, у підкапотному просторі. Не найкраща ситуація і в салоні: плями від сльоти, талого брудного сліду, який потрапляє з черевиками в салон і на карпет. Саме час позбутися цього всього.
1. Ретельно вимийте автомобіль та очистіть кузов. Помийте автомобіль за допомогою шампуню Turtle Wax Zip Wax. Використовуйте губку для миття автомобіля, і не шкодуйте шампунь. Його можна змішувати у більшій концентрації, ніж зазначено в інструкції. Промийте під тиском арки дверей, днище, прорізи дверей, пороги кузова автомобіля. Після миття використовуйте антимошку Turtle Wax або очищувач бітуму SONAX для особливо забруднених ділянок. Для дисків використовуйте очищувач дисків Turtle Wax, дотримуючись інструкцій до товару. Після цього ще раз помийте автомобіль шампунем Zip Wax і висушіть за допомогою замші або мікрофібри.
2. Очистіть двигун та підкапотний простір. Ще одна порада з автомийки на весну – відкрити капот автомобіля та протерти усі брудні поверхні моторного відсіку. Це ще одна область, де після зими збирається величезна кількість солі та бруду. Все це може бути причиною появи корозії на передніх склянках та деталях, які не очищаються під час регулярного миття. У цьому випадку можна використовувати мікрофібру з подою або антимошкою. За бажанням, Ви можете очистити двигун за допомогою миття двигуна без води. На жаль, очищувач двигуна "Тартл Вакс" в Україну не поставляється, але Ви можете купити аналог від Doctor Wax чи SONAX на нашому сайті.
3. Наведіть порядок у салоні. Спочатку варто витягнути килимки салону і пропилососити карпет. Якщо він дуже брудний, Вам допоможе суха хімчистка карпету Turtle Wax, але найчастіше досить просто пилососу. Ганчіркові килимки можна вибити і пропилососити, але також можна і по-хімчистити, тим самим хімчисткою карпета. Гумові килимки досить просто добре помити, з автошампунем Zip Wax. Назад їх можна встановлювати лише після того, як вони повністю висохнуть. Все перераховане застосовується і до карпету та килиму багажного відділення авто.
Щодо сидінь, то тут все залежить від його типу. Засоби догляду за салоном розділені на два типи: догляд за шкірою авто та очищувачі тканинного салону. Коли карпет, килими та сидіння чисті, можна переходити до панелей дверей, порогів, торпедо. Для цього Вам знадобиться поліроль для пластику, який може мати свій унікальний запах, бути з матовим чи глянцевим ефектом. При бажанні також можна взяти очисник скла Tutle Wax і ретельно витерти шибки всередині та зовні автомобіля. Це ж засіб підійде і для дзеркал, зокрема для салонного дзеркала заднього виду.
4. Фінальний штрих: запах у салоні. Якщо взимку Ви використовуєте тільки піч і тільки для обігріву, то тепер настав час кондиціонера. У теплу пору року він використовується щодня і перед старим "його сезону", не буде зайвим його очистити та освіжити запах у салоні автомобіля. Сам салон можна освіжити нейтралізатором запаху з лінійки OdorX, а ось для чищення кондиціонера, у тому числі від бактерій та грибка, необхідно використовувати очищувач кондиціонера Turtle Wax Odor X.
Літо – найкращий час, щоб показати свій автомобіль усьому світу. Це час подорожей, подорожей на дачі, відпочинку. У той же час літнє сонце своїм ультрафіолетовим промінням є шкідливим для ЛКП. Загалом, саме час для полірування та захисту кузова автомобіля.
1. Полірування кузова. Полірування автомобіля стирає подряпини, завитки та дефекти поверхні, які могли з'явитися навесні чи взимку під впливом піску, вітру, снігу, льоду та дощів. Turtle Wax дозволять вибрати автополіроль на будь-який смак. Детальніше про те, як вибрати поліроль для кузова, ми писали в окремій статті. Там Ви ознайомитеся і з тим, який автополіроль вибрати, і як його правильно використовувати. Тому не повторюватимемося і перейдемо до наступного кроку літнього дітей лінгу.
2. Блиск та захист кузова. Влітку поверхня вашого автомобіля піддається впливу всіляких суворих факторів навколишнього середовища, включаючи кислотні дощі, каміння, що летить, з дороги при їзді на сухій трасі і потужні ультрафіолетові промені. Для захисту лакофарбового покриття від подряпин, вицвітання та окиснення вам знадобиться твердий віск або захисний поліроль для кузова.
Turtle Wax пропонує на вибір кілька моделей твердого воску та воскових поліролей. Знайти їх можна в розділі віск для захисту кузова, де представлений твердий і рідкий віск, а також воскові поліролі. Що саме використовувати, залежить від ваших уподобань щодо догляду за кузовом. Тут кожен сам собі хазяїн. Від себе лише додамо, що ми рекомендуємо додатково до захисного покриття щотижня використовувати рідкий віск для закріплення захисного шару.
3. Захист пластику салону, шкіри авто. Сонце негативно впливає не тільки на зовнішню частину автомобіля, але і на салон: панель приладів, автомобільні сидіння і оббивка можуть потріскатися і потьмяніти, якщо ви не захистите і не обробите шкіряний салон і пластикові деталі всередині автомобіля.
Для захисту пластику підійде будь-який поліроль для пластику в лінійці Черепашки. Про те, як обробляти та захищати шкіряний салон автомобіля, ми писали у статті догляд за шкірою авто, де рекомендували продукт Luxe Leather від Turtle Wax. Нагадаємо, що використовувати його бажано не рідше ніж раз на місяць.
Осінь - чудовий час для підготовки до майбутньої зими, перш ніж стане занадто холодно. У мороз збільшуються періоди між мийками автомобіля, та й найчастіше після миття машина буде чистою не довго. Саме час захистити кузов перед морозами.
1. Захищаємо кузов автомобіля перед морозами. Ми рекомендували наносити захисне покриття на кузов автомобіля влітку. З дуже великою ймовірністю до середини - кінця осені від нього вже нічого не залишиться. Навіть якщо Ви закріплювали ефект рідким воском. Саме тому середина – наприкінці осені, – саме час оновити захисний шар. Для цього можна використовувати рідкий чи твердий віск для кузова. Пам'ятайте, що в сніг та морози Ви, швидше за все, не зможете користуватися рідким воском у тригері, який ми рекомендували використати раз. в тиждень. Тому, при нанесенні захисного покриття перед морозами, не заощаджуйте і, по можливості, нанесіть два шари воску на ЛКП.
Важливо зосередитися на нижніх частинах кузова, а особливо на порогах, які особливо схильні до впливу дорожньої солі та бруду взимку.
2. Очистіть та захистіть ваше лобове скло. Зима також є сезоном поганої видимості, тому важливо підготувати до морозів та скла. За теплий період на них, напевно, скупчилась, хоч і непомітна, але насправді дуже погіршуюча видимість бруд. Використовуйте спрей для автомобільного скла, наприклад Turtle Wax Dash & Glass, та мікрофібру. Не шкодуйте, розпилюйте багато рідини, благо, упаковка цього очищувача велика. Він не лише очистить, а й захистить скло від появи плям на автомобільному склі. Особливо актуальним є очищення скла (зсередини) для автомобілів, в яких курять. У тому числі й електронні сигарети.
3. Почніть використовувати гумові килимки. Тепер, коли наближається зима, настав час повернутися до більш міцних гумових килимків. Якщо тканинний килимок від сльоти, води, снігу, відразу брудниться і потім силон сиріє від вологи, то гумовий килимок залишає всю вологість у собі, вона не стікає на карпет салону (ковролін, якщо хочете), і вся ця рідина випарується з включенням пічки.
Температура повітря знижується, кількість бруду та зовні, і всередині, стає більшою. Це не найприємніший період для автомобіля, м'яко кажучи. Все, що залишається Вам - це хоч якось підтримувати почуття ЛКП і доглядати салон автомобіля.
1. Як мити автомобіль взимку. Дуже бажано не користуватися взимку мийками самообслуговування. При негативній температурі відразу після миття кузов покриється кіркою льоду. Покриється нею навіть піна, яку ви наносите на кузов. І хоча такі автомийки відкриті взимку, їх використання згубно для лакофарбового покриття. Та й для скла, фар – теж. Ну а нанесений Вами віск при такому миття дуже швидко знищиться. Тому ми рекомендуємо мити автомобіль взимку в теплих боксах і виїжджати звідти лише після повного сушіння кузова. Так, це дорожче, але краще рідше митися там, аніж частіше на вулиці.
2. Догляд за салоном автомобіля. Ми рекомендуємо пилососити карпет, килимки (якщо вони ганчіркові) та оббивку взимку не рідше одного разу на місяць, щоб видалити бруд та скупчення бруду. Це запобігатиме появі незворотних плям або знебарвлення тканинної оббивки.
Якщо Ви або хтось із дітей перекинув їжу, каву або гарячий какао-напій і залишилися плями, ми рекомендуємо використовувати суху хімчистку тканини - Interior 1 або потужніший засіб Power Out для тканинного салону.